Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и студено

Денес, недела, 29 јанаур, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидромтеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и студено. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 2 степени.

Утре, понеделник, 30 јануар, во Битола, времето ќе биде наутро студено, преку денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

 

More from ВестиMore posts in Вести »