Press "Enter" to skip to content

Фото вест: не е можно натпревар на “пелистерци“ без битолчани на трибините

Ракометарите на Еурофарм Пелистер од Битола вечерва во Нови Сад ја започна СЕХА лигата, но за жал на навивачите со пораз. Иако Војводина е првак на Србија сепак на трибините имаше околу 300 навивачи.

Меѓу нив низ фото-објективот на Битолањуз забележавме две познати лица од Битола, а тоа беа Мимето Акимовска сопственичката на “Боди М“ и нејзиниот сопруг кои, како ни рекоа биле службено во Србија, но направиле и “некој километар“ плус за да го гледаат Еурофарм Пелистер.

More from ВестиMore posts in Вести »