Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, среда, 1 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, четрток, 2 февруари, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи претежно од снег. Температурата во Битола до 6 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »