Press "Enter" to skip to content

РФМ ги одреди групите од наредната групната фаза од Купот на Македонија

Денес, точно на пладне во просториите на Ракометната федерација на Македонија се изврши ждрепката за групна фаза во Купот на Македонија, во машка и женска конкуренција. На отворањето на оваа фаза Еурофарм Пелистер ќе игра против Куманово, а Еурофарм Пелистер 2 против Радовиш.

Екипите ќе бидат поделени во четири групи, од по четири екипи, и идентично како и во минатите сезони ќе се игра полуфинале и финале.

Група 1: Вардар – Охрид; Јуниор КВ – Скопје
Група 2: Радовиш – Еурофарм Пелистер 2; Голден Арт – Пролет
Група 3: Бутел – Алкалоид; Вардар Неготино – Прилеп

Група 4: Струга – Тиквеш; Куманово – Еурофарм Пелистер