Press "Enter" to skip to content

Успешно оперирани двајца ракометари на Еурофарм Пелистер

Сезоната која е во тек на тренерот на Еурофарм Пелистер од Битола, Ларс Валтер му донесе проблеми во составувањето на тимот поради голем број на повредени играчи, а некои проблеми во таа насока му продолжуваат.

Деновиве успешно се оперирани двајца ракометари на тимот од Битола, Руди Сери и Емилијан Ѓорговски.

Французинот Руди Сери кој ги скина лигаментите на левото колено, на натпреварот со Вардар од Супер купот е успешно опериран во Франција. Негово враќање се очекува на почетокот од припремите за следната сезона. Емилијан Ѓоргоски е успешно опериран, поради хируршки зафат на менискусот на коленото.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »