Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди и многу студено

Денес, понеделник, 6 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до -2 степени.

Утре, вторник, 7 февруари, во Битола, времето ќе биде наутро многу студено, преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до -2 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »