Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пријава за напад на малолетничка пред училиште, каснување од куче скитник

На 06.02.2023 во 13.00 часот во СВР Битола, Т. Д.Д. (38) од Битола пријавила дека на 01.02.2023, пред училиштето во кое учи нејзината малолетна ќерка, истата била физички нападната од две малолетнички. Се работи на расчистување на случајот.

На 06.02.2022 во СВР Битола, 33-годишна жена од битолско село пријавила дека била физички нападната од нејзиниот сопруг. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »