Press "Enter" to skip to content

ЈКП “Водовод“ Битола: поради дефект кај “Веро“ регинот со прекинато водоснабдување

ЈКП “Водовод“ ги известува граѓаните дека во текот на денешниот ден вторник, 7 февруари 2023 година поради дефект на водоводната мрежа, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од реонот “Веро“ (Горен пазар).
 
Екипите се на терен, активностите околу санацијата се во тек..
 
Се очекува нормализирање на водоснабдувањето по завршувањето на санацијата на дефектот.
More from ВестиMore posts in Вести »