Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност и студено

Денес, четврток, 9 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде по многу студеното утро, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Температурата во Битола до о степени.

Утре, петок, 10 февруари, во Битола, времето ќе биде претпладне со умерена облачност, попладне сончево. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 2 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »