Press "Enter" to skip to content

Во Битола наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност

Денес, сабота, 11 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

Утре, недела, 5 февруар, во Битола, времето ќе биде умерено до значително облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »