Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево, температурата до 12 степени

Денес, четврток, 16 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, петок, 17 февруари, во Битола времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »