Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: нападната невенчана сопруга, пронајдена стара граната

На 16.02.2023 во СВР Битола, 20-годишна девојка од Битола пријавила дека била физички нападната од Џ.М. (21) од Битола, со кого живеела во вонбрачна заедница. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 16.02.2023 во СВР Битола било пријавено дека во дворното место на С.М.(61) во село Кукуречани, битолско, била пронајдена неексплодирана артилериска граната со калибар 122 мм. од Првата светка војна. Гранатата била безбедно подигнта од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување. Увид бил извршен.

More from ВестиMore posts in Вести »