Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 19 степени

Денес, вторник, 21 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, среда, 22 февруари, во Битола, времето ќе биде претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »