Press "Enter" to skip to content

Ева Милевска трета во Мокра Гора, Србија, денес тројца скијачи од Битола на “FIS children“ натпревар во Сараево (фото)

Ева Милевска од скијачкиот клуб Пелистер од Битола го освои третото место во слалом на трката на патеката Мокра Гора, во Србија, на FIS children натпревар. Милевска исто така настапуваше и во велеслалом каде во силна конкуренција го освои петтото место, со задоцнување од само 0.85 секунда.Денес, по подолго време тројца млади скијачи од Битола ќе настапат на меѓународен FIS children натпревар, кој ќе се одржи на патеката на Бјелашница, кај Сараево, Босна и Херцеговона.На денешната трка ќе настапат Ева Милевски, Ангела Ристевска и Јаков Мицевски.  Инаку, вреди да се споменеме дека за денешната трка има пријавено 130 млади скијачи од 12 земји.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »