Press "Enter" to skip to content

Во Битола свечено отворено “Chocolatte Plus“ дел ланецот на познатиот бренд (фотогалерија)

Во центарот на градот на конзулите, во зградата на Центарот за култура, денес свечено се oтвори новото “Chocolatte Plus“. “Сhocolatte Plus“ или често познат и како “Сhocо World“ е широко познат турски бренд кој располага со највкусниот турски доручек како и традиционалниот турски чај.Неоспорно менито на “Chocolatte Plus“ е исполнето со највкусните благи и десерти со најубавите вкусови од чоколадо, сладолед, овошје и бомбони.“Chocolatte Plus“ ги поканува сите љубители на благо и сите оние кои сакаат да дегустираат да ги вкусат различните вкусови на нашите уникатни јадења и десерти.-Кога влегувате во нашите пријатни дизајнирани продавници, најпрво сте топло добредојдени од нашите најдобри работници и вработени вработени кои ќе ви претстават различни слатки и солени јадења послужени со вкусна чоколада меѓу со одлично кафе и свежи сокови. Обезбедувањето висококвалитетна храна е нешто што го променивме и постојано се трудиме да го подобруваме за да ви овозможиме пријатно и незаборавно искуство, порачуваат од “Chocolatte Plus“ и додаваат:Нашиот широк асортиман на вафли, крепи и други производи се свежо направени секој ден. Како резултат на долгогодишното експериментирање, ви го претставуваме ова опширно мени за да ги истакнеме најдобрите вкусови, текстури и вкусови.