Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, четврток, 2 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, петок, 3 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »