Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд

Денес, петок, 3 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, сабота, 4 март, во Битола, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 7 степени.