Press "Enter" to skip to content

Во Битола синоќа кошарка, на пладне фудбал, попладне ракомет, за 24 часа битолчани гледаа четири првенствени натпревари (фотогалерија)

Љубителита на спортот во Битола на почетокот на викендов имаа ретка прилика да гледаат четири првенствени натпревари, а со оглед на тоа дека сите првенства се на почетокот и “допрва“ ни престојат одлулувачките натпревари за титули и пласман може да се каже дека имавме солидна посетеност.Синоќа битолчани во гледаа кошарка, а Пелистер во Битола во рамките на Првата лига беше домаќин на Куманово, а во 14 часот под Тумбека кафе започна натпреварот од Втората фудбалска лига Пелистер – Арсими.Попладнево со салата “Боро Чурлевски“ се одиграа два ракометни натпревари од ракометниот плеј-оф. “Двојката“ го пречека шампионот Вардар, а “поискусните“ од Еурофарм Пелистер беше домаќин на Пролет.На трибините имаше различна публика, но сепак некои наши сограѓани не пропуштија да ги следат сите натпревари, а на трибините беа и спротистите кои ги гледаа своите колеги од другите клубови кои ја носат зелено-белата боја на своите дресови.Како излегаа трибините на кошарка, фудбал и на ракомет низ фотографииите кои се направени на фоторепортерите на Битолањуз. 

More from БитолаMore posts in Битола »
More from ВестиMore posts in Вести »