Press "Enter" to skip to content

Пелистер во Битола прикнижа три бода по победата над Арсими (фотогалерија)

Пелистер – Арсими 3:1 (1:1)

Екипата на Пелистер ја продолжи победничката серија и со победата во Битола над екипата на Арсими 3:1, “врза“ три победи по ред и освои 9 бода.“Пелистерци“ пред својата публика на срадионот под Тумбекафе беа сигурни во играта и не му дозволија на противникот на ги изненади, иако во 39. минута имаа голе негатива, која во 43. минута, пред заминувањето на одмор,  ја анулира Бојан Спирковски.Во продолжението од Борче Марковски, во 48. минута, постигна гол за 2:1, а конечниот резултат го постигна Никола Наумовки во 88. минута.По  18. кола Пелистер останува на 4. место на табелата со 39 бода, а табелата останува како и во претходното коло бидејќи сите водечки екипи победија. Прв е Вардар со 43 бода.