Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со локални врнежи

Денес, недела, 5 март, во Битола, според прогнпзите на метеорозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено претпладне. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, понеделник, 6 март, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »