Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 6 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, вторник, 7 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 14 степени.