Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, со можни слаби врнежи од дожд

Денес, вторник, 7 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, со можни слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, среда, 8 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »