Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди

Денес, четврток, 9 март, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата во Битола до 19 степени. 

Утре, петок, 10 март, во Битола, времето ќе биде претежно облачно, попладне и до крајот на денот со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени. 

More from ВестиMore posts in Вести »