Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и посвежо со мала до умерена облачност

Денес, недела, 12 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, понеделник, 13 март, во Битола, времето ќе биде утрото студено, преку денот претежно сончево . Ќе дува слаб ветер од северен правец.  Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »