Press "Enter" to skip to content

Гоце Ојлевски: со нова енергија да го победиме Нексе во Битола

Утре во Битола ќе се одигра последниот натпревар од групната фаза на СЕХА лигата, а Еурофарм Пелистер ја оречекува екипата на Нексе, хрватскиот вицешампион.

Овој наторевар ќе го одреди пласманот и тоа кој ќе продолжи понатаму во четвртфиналето, за што Гоце Ојлевски, кој се враѓа во тимот по повредата на раката вели:

-Знаеме дека Нексе е квалитетен противник и квалитетна екипа. Секоја година цели високо и не треба да трошиме зборови за нив. Не сме комплетни, но со нов стручен птаб и со нова енергија ќе се обидеме да дадеме максимум и ќе се обидеме да издвојуваме позитивен резултат.

Голем дел ќе допатуваат денес во Битола по репрезентативните обврски и неизвесно е дали ќе настапат, а во тимот ќе го нема Сери.