Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: излетале од пат со нерегистрирано “југо“ повредени три лица, двајца тешко

На 13.03.2023 во 22.40 часот во СВР Битола било пријавено дека на локалниот пат во село Беранци, општина Могила, патничко возило “југо“ без регистарски таблички, управувано од 29 годишно лице од село Беранци, излетало надвор од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и уште двајца сопатници на возраст од 32 и 21 години од село Беранци, констатирани во Клиничката болница во Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »