Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 14 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, среда, 15 март, во Битола времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од јужен правец, кој кон крајот на денот ќе се промени во северен и ќе засилува. Температурата во Битола до 9 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »