Press "Enter" to skip to content

Затекнати малолетници по полноќ во угостителски објект во Битола, предадени на родители

На 18.02.2023 во 01.10 часот од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола била извршена контрола во угостителски објекти на подрачјето на Битола.

За време на контролата, во објект лоциран на ул.„Климент Охридски“ биле затекнати тројца малолетници.

Тие се предадени на родителите, а по документирање на случајот против угостителот ќе следува соодветен поднесок.

More from ВестиMore posts in Вести »