Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 19 степени

Денес, понеделник, 20 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, вотрник, 21 март, во Битола, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. емпературата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »