Press "Enter" to skip to content

Кошаркарите по поразот од Чаир продолжија со победите

Пелистер – Еуро Никел 92:74

Кошаркарите на Пелистер во Битола им се вратија на победите во Првата кошаркарска лига и пред својата публика без многу мака го совладаа составот на Еуро Никел со 92:74, иако без неколку стандардни првотимци  и се зацврстија на втората позиција на табелата.

Кошаркарите на Марјан Илиевски заслужено стигнаа до 14-тата победа оваа сезона, а сите дилеми околку победникот беа решени уште во првото полувреме, а на пауза заминаа со предност од 12 поени разлика (49:37).  Ништо не се промени ниту во продолжението, Пелистер искусно дојде до победа, 92:74.

Најпрецизен кај битолчани беше Хаџифејзовиќ со 23 поени.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »