Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, вторник, 21 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, среда, 22 март, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, во утринските часови со дожд, а попладне со повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 15 степени.