Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево температурата до 17 степени

Денес, петок, 24 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, сабота, 25 март, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »