Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, сабота, 25 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има наоблачување. Температурата во Битола до 21 степен.

Утре, недела, 26 март, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температурата во Битола до 19 степени.