Press "Enter" to skip to content

Пораз на Еурофарм Пелистер 2 во Кавадарци

Тиквеш – Еурофарм Пелистер 2 30:26 (15:13)

Спортска сала „Јасмин“ – Кавадарци Гледачи: 1.000
Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовски

Тиквеш: Брауновиќ, Стојаноски, Анастасовски, Лазов, Постолов 2, Темелкоски 3, Велков, Соколов, Стефановиќ 3, М. Димовски 4, Кондев 7, Окардов, Шулески 2, Симиќ, Хамзиќ 5, Л. Петровиќ 4

Еурофарм Пелистер 2: Јовановски, Печурица, Бошњак, С. Ристевски 1, И. Димовски, Димитровски 4, Талевски 1, П. Петровиќ 8, Ивановски 5, Буторац 1, Белистојаноски 3, Х. Ристевски, Мијушковиќ 2, Блажевски 1

Попладнево во салата “Јасмин“ во Кавадарци екипата на Еурофарм Пелистер 2 е поразена од домаќинот, екипата на Тиквеш, со резултат 30:26, полувреме 15:13.  

Натпреварот во Кавадарци започна израмнето, но по 2:2, Тиквеш поведе со 7:2. Следува голови на Петровиќ за намалување на -2, но домаќинот на одмор замина со предност од 15:13.

На почетокот на второто полувреме Еурофарм Пелистер 2 израмнија на 15:15, но следуваше и сероја од 4:1 за резултат 24.21 за Тиквеш. 27:23 беше на шест минути до крајот, а за конечна победа од 30:26.

Најефикасни Еурофарм Пелистер 2 најефикасен Павле Петровиќ со 8 гола. 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »