Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд, утре десетина степени поладно

Денес, понеделник, 27 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне можен пороен дожд, грмежи и засилен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и во текот услови значително заладување. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, вторник, 28 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно и студено со силен ветер од северен правец со услави за провејување на слаб снег. Температурата во Битола до 19 степени.