Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 10 степени

Денес, среда, 29 март, во Битола, според прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, четврток, 30 март, во Битола времето ќе биде наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »