Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер со соопштение: зошто натпреварот не беше прекинат или трибините испразнети?

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер од Битола денес до натпреварувачка комисија на РФМ, во интерес на транспарентноста на процесот поврзан со последниот натпревар и немилите настани кои се случија на натпреварот помеѓу РК Вардар 1961 и РК Еурофарм Пелистер испрати одговорот на нашиот клуб кон барањето за изјаснување од наша страна на изјавата на службените лица, во кое битолчани ги наведоа сериозните пропусти на организаторот и својот став за истите. 

Во извештајот е наведено дека голманот Урбан Лесјак бил погоден со паричка, поплака за слабото обезбедување пред преполната трибина на “Комити“, физички контакт на навивачите и еден член од стручниот штаб, зошто натпреварот е продолжен, а се повикува и Вардар 1961 што не се изјаснил јавно против насилството. 

Соопштението на Еурофарм Пелистер ви го пренесуваме во целост:

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »