Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, петок, 31 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, сабота, 1 април, во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 20 степени.