Press "Enter" to skip to content

Денес казнети 96 возачи, возеле побрзо од дозволеното

Денеска (31.03.2023) во периодот од 14.00 до 20.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 96возачи.

Од нив, 40 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 56 надвор од населено место.

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци. 

 

More from ВестиMore posts in Вести »