Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло

Денес, сабота, 1 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, недела, 2 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »