Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: ноќеска 53 санкционирани возачи под дејство на алкохол, 97 за други прекршоци

Во текот на изминатата вечер (01/02.04.2023), во периодот од 22.00 до 04.00 часот, на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 53 возачи. Од нив, 16 на територија на Битола, 31 во Прилеп, 4 во Ресен и 2 Македонски Брод.

За време на контролата биле санкционирани и 97 други видови прекршоци.

More from ВестиMore posts in Вести »