Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со врнежи од дожд, температурата до 9 степени

Денес, понеделник, 3 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, вторник, 4 април, во Битола, времето ќе бидепПретежно облачно и студено со врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »