Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд

Денес, вторник, 4 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, среда, 5 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »