Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: Германец и битолченец се степале на “Партизанска“, битолчанка нападната во Прилеп

На 03.04.2023 во СВР Битола било пријавено дека на ул. „Партизанска“ во Битола бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 50 годишник од Сојузна Република Германија и 45 годишник од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 03.04.2023 во СВР Битола, С.Т. (27) од Битола пријавила дека во Прилеп била физички нападната од лице од Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »