Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени слаби врнежи од дожд

Денес, среда, 5 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со повремени слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, четврток, 6 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, претпладне можни врнежи од слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »