Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со можни повремени врнежи од дожд

Денес, четврток, 6 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со можни повремени врнежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

Утре, 7 април, во Битола, времето ќе биде утрото ведро и студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »