Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 12 степени

Денес, петок, 7 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде утрото ведро и студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, сабота, 8 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, попладне и кон крај на денот со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Биола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »