Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне дожд

Денес, сабота, 8 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, недела, 9 април, во Битола, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 10 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »