Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, недела, 9 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура во Битола до 9 степени.

Утре, понеделник, 10 април, во Битола времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Максималната температура во Битола до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »