Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, понеделник, 10 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, вторник, 11 април, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »